Zielona Biblioteka

Zielona Biblioteka to przestrzeń w której chcemy dzielić się z Państwem lekturami, artykułami, ale i ciekawostkami związanymi z szeroko rozumianą ekologią.

Nasza Biblioteka to nie tylko miejsce, w którym można wypożyczyć książki, ale również miejsce spotkań mieszkańców Olsztyna i aktywistów, którym losy naszej planety nie są obojętne. Od trzech lat Biblioteka jest partnerem projektu edukacyjnego EkoAkademia przybliżającym mieszkańcom Olsztyna najciekawsze i najbardziej aktualne zagadnienia związane z poszanowaniem przyrody, dokonywaniem świadomych wyborów konsumenckich. Posiadamy również atrakcyjne lektury w działach tj. Ekologia oraz Prawa zwierząt w jednej z naszej filii - w Planecie 11. W naszych filiach prowadzimy warsztaty ekologiczne dla grup zorganizowanych.

Inspiracją do powstania Zielonej Biblioteki była troska o naturę i propagowanie ekologicznego stylu życia, ale również Arkadiusz Szaraniec - specjalista od fascynujących i uwielbianych przez dzieci i dorosłych opowieści przyrodniczych, którego mieliśmy przyjemność gościć w ramach promowania przyrody regionu.

Chcemy, żeby Zielona Biblioteka nie była tylko miejscem na stronie internetowej. Dlatego zachęcamy do dzielenia się swoimi propozycjami, pomysłami jakie możemy wspólnie lub dla Państwa realizować.

Swoje pomysły, uwagi prosimy pisać na adres mailowy: kamila.radziminska@planeta11.pl


Ptaki Warmii i Mazur od B do Z


A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
Ł
M
N
O
P
R
S
Ś
T
U
W
Z
Ź
Ż